Tel: (0224) 443 62 40 - 41- 42 - | Faks: (0224) 443 62 43   Email: umutyalitim@umutyalitim.com.tr

Bitümlü Membran Genel Bilgi

Bitüm su geçirimsizliği nedeniyle kullanılan en eski izolasyon malzemesidir. Hampetrolün rafineride damıtılmasıyla elde edilen bitüm, ısıtılınca yumuşayıp akışkan hale gelen katı kıvamlı bir üründür.Bitümlü örtüler,taşıyıcı ve kaplama yüzeyi olarak iki ana unsurdan oluşur.

Taşıyıcı tipleri : Bitümü örtü haline getirerek standart boyutların oluşmasını sağlayan taşıyıcı CAM TÜLÜ ve yüksek mukavemeti,esnekliği ve dayanaklılığı bir arada bulunduran POLYESTER KEÇE olarak iki tiptir.

Bitüm tipleri : Bitümü örtü haline getirirken kullanılan taşıyıcının yanı sıra bitüm içerisinde kullanılan katkının tipine göre PLASTOMERİK ve ELASTOMERİK örtüler diya iki sınıfa ayrılır.her iki örtü türüde iklim koşullarında yüksek performans ve dayanıklılık gösterir.

Temel bohçalama : Bodrum katları, zeminden gelen sudan dolayı zaman zaman veya sürekli olarak su alır ve rütübetli olurlar. Yağışlı mevsimlerde toprakta biriken yağmur suları ve yer altı sularının birikmesi bodrum duvarında ve zemininde su sızıntılarına sebep olur ve bodrum katlarının kullanılmasını olumsuz etkiler. Bu sorunların ortadan kaldırılması için bina temelinden başlayıp, Bodrum duvarları dahil uzun süreli bir yalıtım tabakası oluşturmak için bohçalama sistemi denilen su yalıtımı yapılmalıdır. Bu uygulamada 1.etap; Yapı gro beton üzerine yapılan yalıtım üzerine inşa edilir. 2 .etap; Toprak altında kalan bodrum duvarlarının yalıtımı, zeminden gelen yalıtımla birleştirilmesiyle bohçalama yalıtım sistemi tamamlanmış olur.

Teras çatı : Teras çatıların uzun ömürlü olması su ve ısı yalıtım katmanlarının performansına bağlıdır.geleneksel teras yalıtımıda ,ısı yalıtımı su yalıtım tabakasının altına yerleştirilir.bu sistemde su yalıtım tabakası teras yapının geri kalan kısımlarından farklı ıscaklık dalgalanmalarına maruz kalır.buda su yalıtım katmanının kolyca bozulup özelliğini kaybetmesine sebep olur.bu sistemde su yalıtımı ve ısıyalıtımı katmanları arasındaki yoğuşmayı önlemek için yapı betonu ve ısı yalıtımı katmanı arasına buhar kesici yapılması gerekir.bu da maliyeti artırır. ters teras çatı;bu sistemde ısı yalıtımı su yalıtım tabakasının üzerine yerleştirilir.geleneksel teras çatıda karşımıza çıkan sorunlar ortadan kalkmış olur.su yalıtım katmanı teras yapının diğer kısımlarına yakın bir sıcaklıkta olur.böylece su yalıtım katmanının ömrü ve performansı artmış olur. ayrıca buhar kesici kullunmaya gerek olmadığı için maliyette azalmış olur.

Bütümlü Membran Uygulaması

Tüm Hakkı Saklıdır

Umut Yalıtım, bu sitenin içeriğinin doğru ve güncel olması için gerekli çabayı gösterecektir. Ancak, sitenin içeriğine güvenilmesi sebebiyle doğabilecek zarar ve kayıplara ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sitedeki bazı bilgiler, Sitenin kullanıma sunulmasından sonra yapılmış olabilecek ürün değişiklikleri sebebiyle fiili durumu yansıtmayabilir. Sitede yer alan bazı ekipmanlar, sadece belirli ülkelerde bulunuyor ya da sadece ekstra ücret karşılığında sunuluyor olabilir. Umut Yalıtım, site içeriğini dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

İletişim Detayları

Üçevler Mah. Nilüfer Ticaret Merkezi
56. Sokak No:80
Nilüfer / Bursa
Türkiye

Email: umutyalitim@umutyalitim.com.tr
Website: www.umutyalitim.com.tr

Firma Detayları

Umut Yalıtım Çatı Kaplama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Mersis No: 0892028258500010

Sicil No: 63083